teniss

ievads

Teniss kā divu laukumu atgriešanās sporta veids ar viena kontakta spēli. Tenisā bumbiņa var atlec tikai vienu reizi, tāpēc to var spēlēt tieši kā volejbolu vai netieši caur tīklu. Pretinieku laukums kā mērķa zona ir liels salīdzinājumā ar citiem atgriešanās sporta veidiem.
Tenisā uzvarētājs tiek noteikts jebkurā gadījumā, spēles laiks ir mainīgs. Katrs tenisa sitiens, izņemot servi, ir reakcija uz pretinieka rīcību.

vēsture

Mūsdienu tenisa spēles pirmsākumi meklējami 13. gadsimtā klosteros un karaliskajās mājās. Sākumā bumba tika spēlēta no rokām un tenisa rakete sāka spēlēt tikai 15. gadsimta beigās. Spēles laukums bija taisnstūrveida un abās pusēs atdalīts ar četrām 15 collu platām līnijām. Pa visu spēles laukumu skrēja siena, pret kuru bija jāsit bumba. Spēles nosaukums bija "Jeu de Paume"(Spēlē ar plaukstu)

Teniss ar šodienas skaitīšanas metodi, mums zināmajiem noteikumiem un jaunais spēles laukums radās Vimbldonā (Londonā) 1877. gadā.

1933. gadā pirmo reizi tika ieviests profesionālais teniss, kas tikai profesionāliem spēlētājiem ļāva iekļūt turnīros. Tomēr tas mainījās, kad 1968. gadā tika ieviesti atklātie turnīri. Nosaukums teniss cēlies no Franču valoda Vārds "tenir" (turēt).

prasības

Lai arī klubos dalībnieku skaits pēdējos gados ir samazinājies, teniss ir viens no populārākajiem sporta veidiem Vācijā. Īpašais fizisko un koordinācijas spēju līmenis padara tenisu pievilcīgu gan iesācējiem, gan pieredzējušiem spēlētājiem. Gandrīz nevienā citā sporta veidā nav savienojuma spēks un tehnoloģijas tikpat prasīgas kā tenisā. Cieta bāze izturība katram spēlētājam vajadzētu būt līdzi, lai spētu sevi apliecināt pēc vairākām kārtām, un koordinācijas laukumā zaudējumus nevar reģistrēt. Papildus spēkam un izturībai, ātrums, it īpaši spēja sprint īsos attālumos, iespējams, ir vissvarīgākā kondicionēšanas spēja tenisā Muskuļu veidošana no Vēdera muskuļi un Muguras muskuļi tāpēc ir īpaši ieteicams iesācējiem, kā arī pieredzējušiem. Ja ir problēmas ar muskuļu un skeleta sistēmu, ieteicams veikt pārbaudi pie ārsta.

Citi tenisa apstākļi ir materiāli, kas ir nepieciešami tenisa spēlēšanai. Tāpēc ekipējuma un laukuma īre ir finansiāla prasība. Ir beidzies tenisa klubu ieejas maksas augstums, un teniss tagad ir sporta veids visiem.

Spēles mērķis

Tenisa mērķis ir izspēlēt bumbiņu pāri tīklam pretinieka laukumā tādā veidā, ka pretinieks vairs nespēj sasniegt bumbu vai ir spiests kļūdīties. Tenisa bumba ir pareizi jāspēlē vispārējā laukumā pēc tam, kad tā ir situsi ne vairāk kā vienu reizi. Robežlīnijas ir daļa no spēles lauka, tāpēc bumba, kas tikai pieskaras līnijai, joprojām tiek spēlēta. Bumba tiek spēlēta ar tā saukto servi pretinieku servju zonā. Katram spēlētājam ir divi mēģinājumi to izdarīt. Ja otrais servējums neatbilst pakalpojumu laukam saskaņā ar noteikumiem (Dubultā vaina), to uzskata par kļūdu un pretinieks iegūst vienu punktu. Ja bumba pieskaras tīkla malai, kad tā tiek pasniegta, un pēc tam pareizi nonāk servisa zonā, šo pakalpojumu atkārto. Uzvarētājs ir spēlētājs, kurš pirmais uzvarēja nepieciešamo komplektu skaitu.

Skaitīšanas metode

Nedaudz netradicionālais punktu skaitīšanas veids tenisā balstās uz divām neatkarīgām teorijām. Iespējamā izcelsme ir balstīta uz derību likmēm 14. gadsimtā. Toreiz jūs izdarījāt likmes par 15 deniriem par komplektu, kas savukārt sastāvēja no 4 spēlēm. 45 izrunāšanas ērtībai tika mainīts uz 40.

Otrā teorija attiecas uz četrām sākotnējām līnijām, kas virzās paralēli acij. Pēc katra izcīnītā punkta spēlētājam tika atļauts virzīties vienu līniju uz priekšu. Līnijas tika izvietotas 15 un 10 collu attālumā viena no otras.

Visu tenisa spēli sauc par a sakritība apzīmē to, savukārt Teikumi un Spēlē sastāv. (Teniss nezinātājus tas bieži maldina, jo uzvarētā spēle nav pielīdzināma uzvarai).

Tas, kurš pirmais ir uzvarējis divos setos, ir uzvarētājs.

A teikums tiek uzvarēts, ja spēlētājs:

• Ir uzvarējis 6 spēles, un pretinieks ir uzvarējis ne vairāk kā 4 spēles. (6: 0, 6: 1, 6: 2, 6: 3, 6: 4)
  • Ja rezultāts ir 5: 5, spēle tiek pagarināta līdz 7. (7: 5)
  • Pie 6: 6 neizšķirts tiek izlemts. (7: 6)

Spēle:

Spēlē skaitīšanas veids ir 0, 15, 30, 40. Spēle tiek uzvarēta, kad spēlētājs var iegūt nākamo punktu pēc 40 punktu sasniegšanas.

Ja rezultāts ir 40:40 (debija, deva), jums jāuzvar divi punkti aiz muguras. Ja serveris debijas reizē iegūst punktu, izsaukums ir “Priekšrocība", Kad punktu saņēmējs gūst, tas saka"Priekšrocība atpakaļ

Serveris, kas vispirms tiek nosaukts skaitīšanas metodē, sākas ar piemaksa no labās puses (0-0). Kad tiek iegūts punkts (15: 0), viņš sit no kreisās malas ...

Kaklasaites pārtraukums:

Uzvarētais neizšķirts tiek ieskaitīts tikai vienā uzvarētā spēlē (no 6: 6 līdz 7: 6 vai 6: 7), tomēr, ja rezultāts ir 6: 6, tas ir izšķirošs setam. Tas sākas ar 0: 0, un katrs iegūtais punkts netiek skaitīts kā 15. spēlē, bet tikai 1. Tas, kurš sasniedz 7 punktus ar vismaz 2 punktu starpību, ir uzvarējis komplektu. Iespējamie rezultāti (7: 0,… 7: 5. 8: 6, 9: 7 ..).

Tā kā apkalpojošajam spēlētājam ir priekšrocības tenisā, 1. spēlētājs apkalpo tikai vienu ralliju, pēc tam pārmaiņus divreiz. Neizšķirtības pārtraukuma sākumā spēlētājam, kuram bija atgriešanās iepriekšējā spēlē, ir tiesības kalpot. Pēc tam, kad ir nospēlēti 6 punkti (piemēram, 5: 1, 4: 2 ..), pušu maiņa notiek bez pārtraukuma.

Ar katru nevienlīdzīgo punktu skaitu setā puse tiek mainīta ar pauzi. Ar (1: 0) katrā setā notiek izmaiņas bez pārtraukuma. Spēlētājam ir bižele, ja viņš var uzvarēt spēli ar nākamo punktu. Komplekta bumba tiek dota spēlētājam, kurš uzvar setu ar nākamo punktu, un, ja spēlētājs var uzvarēt visu maču ar sekojošo ralliju, to sauc par mača punktu. Ja spēlētājam ir iespēja uzvarēt spēli ar sekojošu ralliju pretinieka apkalpošanas spēles laikā, to sauc par breikbolu. Ja viņam tas izdodas, tas ir pārtraukums.